Diamentowy Grant dla studentki UMCS

diamond-500872_640

Miło nam poinformować, że pani Anna Pawelec, studentka psychologii UMCS (Wydział Pedagogiki i Psychologii) została laureatką programu „Diamentowy Grant” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Diamentowy Grant otrzymała za pracę „Longitudinalne badania epidemiologii zjawiska gry w pokera przez internet wśród młodych ludzi w Polsce”.

Program „Diamentowy Grant” realizowany jest od 2012 roku i zapewnia młodym naukowcom niezależność finansową oraz otwiera szybszą drogę do doktoratu. Już po licencjacie lub po trzecim roku studenci mogą zostać kierownikami własnego projektu badawczego.

statue-717492_640

W 2015 roku finansowanie otrzyma 78 projektów naukowych realizowanych przez wybitnych studentów w polskich uczelniach i instytutach PAN. Wyróżnieni młodzi badacze reprezentują trzy obszary nauk: humanistyczne i społeczne, przyrodnicze i medyczne oraz ścisłe i techniczne.

Studenci otrzymają na realizację swoich projektów ponad 14 mln zł. Nowością czwartej edycji konkursu było umożliwienie aplikowania o Diamentowy Granty polskim studentom, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia za granicą. Od początku programu państwo wsparło kwotą 63,3 mln złotych rozwój karier młodych naukowców.

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.