Naturalna odsłona hirudoterapii

leech-368345_640-1

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne stają się niekonwencjonalne metody leczenia, znane i wykorzystywane wieki temu. Ludzie chętniej odstawiają leki i sięgają po zioła oraz naturalne sposoby eliminacji objawów choroby. W dobie przesycenia rynku wszelakiego rodzaju lekami, gdzie każdy odpowiada innemu objawowi, znalezienie jeden sprawdzony specyfik, który zapobiegałby wielu schorzeniom, stanowi nie lada wyzwanie.

Zarówno w telewizji, jak w internecie ostatnio coraz więcej mówi się o hirudoterapii – metodzie leczenia pijawkami.

Dla jednych temat jest kontrowersyjny, inni chętnie podejmują próbę leczenia. Jakie naprawdę tajemnicę skrywa hirudoterapia?

Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej wszechstronnych metod kuracji. Biologiczne substancje aktywne pijawek możemy podzielić bowiem na cztery grupy: związki lityczne, substancje przeciwzakrzepowe, blokery ochronne organizmu oraz substancje pomocnicze. Dzięki temu hirudoterapia jest niezawodnym sposobem na pozbycie się problemów z żylakami, nadciśnieniem, migreną czy też reumatyzmem. Dodatkowo enzymy wydzielane przez pijawki posiadają właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz bakteriobójcze, antysklerotyczne oraz wiele, wiele innych.

Po przybliżeniu sposobu działania, zapewne wielu z was głowi się, jak przygotować się do zabiegu. Przede wszystkim upewnić się, że osoba która ma wykonać zabieg ukończyła odpowiedni kurs. Drugim ważnym aspektem są pijawki. Muszą one pochodzić z odpowiedniego laboratorium hodowlanego. W innym przypadku możemy zarazić się chorobami pasożytniczymi. Na zabieg powinniśmy się zgłosić z czystą skórą, bez wcześniejszego perfumowania, kremowania, najlepiej używając wcześniej mydła bezzapachowego. Czy zabieg boli? Nie, ukąszenie pijawki jest niedokuczliwe.

Dla osób które boja się oddać w obce ręce polecamy profesjonalny kurs hirudoterapii.

Na kursie uczestnicy zdobywają wiedzę  teoretyczną oraz praktyczną, która umożliwia samodzielne wykonywanie zabiegów. Po odbyciu szkolenia, każdy uczestnik otrzymuje certyfikat, poświadczający umiejętności.

Dodaj komentarz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.