O hirudoterapii słów kilka

Kiedy powszechne metody leczenia zawodzą, zwykle poszukujemy innych – najczęściej naturalnych. Jedną z dziedzin medycyny naturalnej jest wracająca do łask hirudoterapia. W dobie jej renesansu warto dowiedzieć się nieco więcej, aby być jak najbardziej obiektywnym i nie ulegać wszechobecnym uprzedzeniom.

Hirudoterapia w teorii

Czym jest hirudoterapia? Niczym innym niż po prostu leczeniem pijawkami. Pijawki ze względu na swoje właściwości lecznicze wykorzystuje się w różnych celach, najczęściej, gdy popularne w medycynie metody zawodzą i lekarze stają się bezradni. Wówczas konsultacja z hirudoterapeutą wydaje się ostatnią deską ratunku. Warto zwrócić uwagę na to, że choć przystawianie pijawek jest znane już od starożytności, wciąż nie zostało w pełni zaakceptowane w społeczeństwie. Trudno jednak zaprzeczyć, że efekty bywają naprawdę zadowalające. Być może wbrew stereotypowemu myśleniu – uznającemu ową metodę za szarlatańską – warto przekonać się o tym… na własnej skórze.

Hirudoterapia w praktyce

Zabieg hirudoterapii jest bezbolesny i całkowicie bezpieczny. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do jego zastosowania, np. niewłaściwy wynik morfologii krwi albo ciąża. Zanim zostanie wykonany, przeprowadza się szczegółowy wywiad z pacjentem, aby uniknąć niepożądanych konsekwencji. Leczenie polega na przystawianiu do ciała kilku pijawek. W Polsce wykorzystuje się w tym celu 24 gatunki pijawek leczniczych hodowanych w warunkach laboratoryjnych. Jedna wizyta trwa od 45 do 90 minut. Można go powtarzać w zależności od potrzeb i zaleceń hirudoterapeuty. Jeśli chodzi o leczenie pijawkami, więcej przeczytanie tu: http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami.

Jak to działa?

Odwieczne pytanie nurtujące większość ludzi do dziś pozostaje nierozstrzygnięte. Mimo to z opinii pacjentów wynika, że hirudoterapia przynosi pewne efekty. Pijawki lecznicze – ze względu na zawarte w swojej ślinie substancje (tzw. hirudozwiązki) – mają działanie przeciwzakrzepowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne, a nawet antynowotworowe.

Więcej informacji o leczeniu pijawkami można znaleźć na stronie: http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz