Direct Method of English ‒ wszystko, co powinieneś o tym wiedzieć

Na świecie istnieje kilka metod nauki języka angielskiego. Jak jednak wybrać tę, która okaże się najbardziej skuteczna? Dlaczego metody bezpośrednie są lepsze od tradycyjnych? Odpowiedzi na te i jeszcze więcej pytań znajdziesz w tym artykule.

Metoda tradycyjna a bezpośrednia

Metoda tradycyjna jest przeważająca, jeśli chodzi o naukę języków obcych. Ma to miejsce w szkołach czy nawet podczas lekcji udzielanych przez prywatnych korepetytorów. Mimo tak dużego nacisku na naukę języka, wiele osób wciąż nie potrafi posługiwać się np. językiem angielskim bez przeszkód. Jaki może być tego powód? 

Metoda tradycyjna

W metodach tradycyjnych nacisk przede wszystkim kładziony jest na zgłębianie gramatyki. To staje się celem samym w sobie. To, o czym natomiast zapomina się w trakcie tego procesu, to praktyka umiejętności mówienia po angielsku, która tak naprawdę jest podstawą, jeśli chodzi o sukcesywną komunikację z innymi ludźmi. 

Choć mogłoby wydawać się zupełnie inaczej, znajomość gramatyki jako zestawu pewnych reguł ma najmniejszy wpływ na umiejętne posługiwanie się językiem angielskim w mowie.

Metoda bezpośrednia 

Direct Method for English, po polsku popularnie nazywana od nazwiska jej twórcy metodą Callana, polega na nauce języka angielskiego poprzez trening.  Nauczyciel zadaje pytania z podręcznika, a uczeń odpowiada na nie całymi zdaniami. Ma to na celu przećwiczenie różnych form językowych, jak i całego aparatu mowy ‒ na przykład tego, w jaki sposób mózg steruje aparatem mowy, aby ten generował odpowiednie dźwięki, które często nie występują w naszym języku. Każdy materiał jest powtarzany w ten sposób przez 2 tygodnie. Po tym czasie zarówno umiejętności, jak i wynikająca z nich wiedza przechodzą do pamięci trwałej. 

Jeśli szukasz kursu nauki języka metodą Direct Method for English w Częstochowie i w wyszukiwarkę internetową wpiszesz hasło „Callan Częstochowahttps://tarkowski.edu.pl/, możesz być przekonany, że znajdziesz kurs idealnie dopasowany do swoich potrzeb wraz z wykwalifikowaną kadrą.