Kiedy sięgnąć po pijawki?

Pijawki używane w medycynie od czasów starożytnych, na nowo zagościły i królują w wielu gabinetach medycznych. Stosuje się je zwłaszcza, gdy tradycyjne formy leczenia farmakologicznego zawodzą.

Jaka dolegliwość, taka terapia

Proces przystawiania pijawek nie jest zabiegiem zbyt skomplikowanym, pod warunkiem, że jest wykonany przez osobę zaznajomioną teoretycznie i praktycznie z zasadami hirudoterapii. Często o miejscu przystawienia pijawek decyduje przede wszystkim schorzenie, które leczymy. Pijawka wczepia się w skórę otworem gębowym wyposażonym w mikroskopijne ząbki i z jej gruczołów ślinowych do krwioobiegu człowieka uwalniane są liczne substancje lecznicze. W zależności od tego, na co pacjent jest leczony, możemy wyróżnić różne techniki stawiania pijawek. Jedną z najpopularniejszych jest technika leczenia miejscowego. Pijawki przystawiane są wówczas bezpośrednio w miejscu leczonym. Bardzo znana jest również hirudokompleksoterapia. W tym przypadku leczenie pijawkami (http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami) ma posłużyć między innymi przy hamowaniu procesów starzenie organizmu czy profilaktycznemu leczeniu miażdżycy. Można również przystawiać pijawki do konkretnych stref energetycznych ciała (hirudoenergoterapia) lub oddziaływać na określone punkty ciała, które wykorzystywane są zwykle w akupunkturze (hirudorefleksoterapia). Pomoc układowi nerwowemu przyniesie z kolei hirudoneuroterapia.

Kiedy pomoże?

Pijawki przez wiele osób nazywane są mini laboratorium medycznym. Najczęściej sięga się po nie gdy tradycyjne formy leczenia farmakologicznego zawodzą. Musimy jednak mieć świadomość tego, że stworzenia te nie stanowią panaceum na wszystkie choroby. Skutecznie jednak leczy między innymi choroby i bóle serca, nadciśnienie, niedociśnienie, choroby płuc i oskrzeli, choroby przewodu pokarmowego, choroby wątroby, wrzody żołądka i dwunastnicy, wysoki cholesterol, alergie, choroby skóry, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, chorobę niedokrwienną, trudno gojące się rany, czy choroby nerek. Wszystkie niezbędne informacje na temat pijawek i hirudoterapii znajdziemy na http://pijawki.abros.pl/

Dodaj komentarz