Hiszpański jako język obcy, który warto mieć w CV

Angielski i chiński to podstawowe języki biznesowe. W ostatnich latach popularność zaczął zdobywać również hiszpański. Ten język charakteryzują uniwersalność, melodyjne dźwięki, łatwy zapis i wymowa. Jego spore podobieństwo do angielskiego powoduje, że zainteresowanie mową latynoską rośnie z roku na rok. Coraz częściej wymagają go również pracodawcy, dlatego warto go mieć w swoim CV.

Gdzie porozumiesz się za pomocą języka hiszpańskiego?

Jedynym krajem w Europie, w którym można porozumieć się za pomocą języka hiszpańskiego to oczywiście Hiszpania. Słońce, morze, wszechobecne kolory i pyszna kawa – to znaki rozpoznawcze tego kraju. 

Podczas wypraw kolonizacyjnych Hiszpanie odkryli jednak Amerykę Południową. Osiedlili się tam i nauczyli ludność posługiwania się ich językiem. Stąd również Ameryka Łacińska w głównej mierze posługuje się mową hiszpańską.

Meksyk, Peru, Ekwador, Dominikana, Boliwia, Paragwaj, Kostaryka, Panama, Filipiny, Argentyna – to tylko nieliczne kraje z wielu, w których językiem urzędowym jest właśnie ten język.

Po co uczyć się języka hiszpańskiego?

Hiszpański to trzeci najpopularniejszy język na świecie i jest coraz częściej wymagany przez polskich pracodawców. Przyczynia się do tego kilka czynników, ale najważniejszym
z nich jest podłoże biznesowe. Z uwagi na powszechną globalizację zwiększenie znaczenia Polski na rynku światowym oraz poszukiwania nowych rozwiązań biznesmeni chętnie nawiązują kontakty międzykontynentalne.

Znajomość języka hiszpańskiego pomaga w:

  • łatwiejszej komunikacji,
  • wzmocnieniu relacji biznesowych,
  • uniknięciu błędów w interpretacji intencji rozmówcy,
  • sprawniejszych negocjacjach,
  • międzynarodowych i międzykontynentalnych podróżach bez strachu o problemy z porozumieniem się,
  • zaoszczędzeniu pieniędzy, przez brak konieczności zatrudnienia tłumacza.

Jak podkreśla ekspert ze szkoły językowej Bradbury English School, poznanie hiszpańskiego otwiera drzwi do świata pełnego smaku, słońca, pasji i muzyki. Biegłe władanie tym językiem pozwoli na zacieśnienie kontaktów z tamtejszymi obywatelami, co przełoży się także pozytywnie na zawierane transakcje biznesowe.

Gdzie możesz nauczyć się języka hiszpańskiego?

Zalety profesjonalnych lekcji są ogromne, a wśród nich znajdują się:

  • osłuchanie się z wymową,
  • nauka prawidłowego akcentu,
  • oswojenie się ze strachem przed wypowiadaniem w danym języku.

Aby nauczyć się poprawnie języka, warto skorzystać z usług profesjonalnej szkoły językowej, która zatrudnia native speakera.

Z pewnością warto zainwestować w rozwój swoich umiejętności lingwistycznych. Nauka języka hiszpańskiego nie należy do trudnych, stąd w prosty sposób podniesiesz swoje szanse na zdobycie interesującej pracy.