Ciekawostki, gry i zabawy – to tylko nieliczne z nowych sposobów propagowania wiedzy wśród dzieci i młodzieży. Powstaje coraz więcej platform edukacyjnych, które moją ułatwić zdobywanie informacji. Jedną z nich jest Squla.
Interaktywne zajęcia oraz gry edukacyjne pozwalają na efektywniejsze przyswajanie wiedzy. Szczególnie jest to ważne dla dzieci, które mają o wiele bardziej chłonniejsze umysły niż dorośli. Platformy edukacyjny ułatwiają im zrozumienie materiału podając go w bardziej przystępny sposób.
Ich zadaniem jest poprawienie skuteczności w uczeniu się, a także zwiększenie ilości przyswajanego materiału. Szczególnie w segmentach, które uczniom czy studentom sprawiają trudności. Platformy e-learningowe są nie tylko przyszłością edukacji, ale i innowacyjnym sposobem nauczania.
Wspomniana wyżej Squla to jedna z najlepszych propozycji znajdujących się na rynku. Platforma edukacyjna jest przede wszystkim skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym oraz tych, które uczęszczają do klas 1-6 szkoły podstawowej. Głównym jej założeniem jest nauka poprzez zabawę. To sprawia, że osoby biorące udział w kursie uczą się z większą przyjemnością, jednocześnie nie odczuwając zbędnej presji.
Program ma aż 40 000 zadań. Wśród wykorzystywanych technik są misje, gry i quizy. Każda z nich jest odpowiednio dostosowywana do potrzeb i poziomu zaawansowania ucznia. To całkiem nowe, innowacyjne podejście prowadzi do tego, że dzieci znacznie chętniej podchodzą do tematu edukacji, a wiedza staje się ich codziennym partnerem w samorozwoju. Dodatkowo projekt pozwala na osiąganie lepszych efektów niż dotąd.
Platforma edukacyjna pozwala na rozwijanie się w zakresie matematyki, języka polskiego, języka angielskiego, przyrody, języka niemieckiego, historii i społeczeństwa, muzyki, plastyki, zajęć komputerowych oraz zajęć technicznych. Squla wykorzystuje do edukacji szeroki wachlarz gier interaktywnych, zabaw czy filmów edukacyjnych.
Projekt oferuje usługi na najwyższym poziomie. Czego przykładem jest nauczanie języka angielskiego. Jest ono prowadzone przy wsparciu Oxford University Press. Platforma jest także świetnym sposobem na powtarzanie oraz utrwalanie już zdobytej wiedzy. W kursie mogą uczestniczyć dzieci w wieku od 3 do 12 lat.
Ponadto twórcy zadbali o to, aby nad wszystkim mogli czuwać rodzice. Konto rodzicielskie umożliwia dokonywanie zmian w już istniejącym profilu dziecka, a także na bieżąco monitorowanie postępów pociechy. Dostęp jest zapewniony przez 24 godziny. Ale to nie wszystko. Rodzice co tydzień otrzymują raport, który przedstawia postępy, jakie osiągnęło dziecko. To dobry sposób na sprawdzenie, z jakimi dziedzinami najmłodsi mają aktualnie problemy.
Dodatkowym atutem jest aplikacja. Jej zadaniem jest umożliwienie rodzicom przesłania pochwał oraz motywowanie dziecka do dalszej pracy i zdobywania wiedzy. To innowacyjne podejście jest zaczerpnięte z amerykańskiego systemu edukacji, gdzie podstawą jest właśnie wsparcie najbliższych.
Więcej na temat platformy edukacyjnej Squla można przeczytać na https://www.squla.pl/.