Naucz się języka w 10 000 godzin

Nie masz motywacji do nauki? Myślisz, że nie ma sensu uczyć się języka bez konkretnego celu? Jesteś w błędzie! Teoria 10 000 godzin zakłada, że możesz nauczyć się wszystkiego, czego chcesz i umieć robić rzeczy, których do tej pory nie potrafiłeś, jeżeli poświęcisz na to wystarczającą ilość czasu. Tym magicznym okresem, po którym będziesz mistrzem w danej dziedzinie jest właśnie 10 tysięcy godzin. W tym artykule zdradzimy, jak to się ma do nauki języka.

10 tysięcy godzin w praktyce

Nie ma znaczenia czy masz zdolności do nauki języków obcych, czy nie. Według tej metody wystarczy poświęcić na naukę czegoś te magiczne 10 000 godzin. Wtedy mózg przyzwyczai się nie tylko do wykonywania danej czynności, ale i szybciej przestawi się, np. z polskiego na angielski. To tak zwane nawyki. Dawniej mawiano, że coś wchodzi człowiekowi w krew i dzięki rutynie potrafi wykonać coś doskonale.

Nawyki są bardzo ważne w przypadku nauki nowych rzeczy, języka czy nawet kiedy przeprowadzamy się do innego miasta. Na pewno więcej wiesz o swoim rodzinnym miasteczku, niż o tym, do którego przyjechałeś dopiero czwarty raz w życiu. Co jeszcze chce nam powiedzieć ta teoria? Czy może nas zmotywować do nauki?

10 000 godzin a język angielski

Wiele osób myśli, że do tego, by nauczyć się języka trzeba urodzić się z jakimiś specjalnymi predyspozycjami. Trzeba skasować taki sposób myślenia ze swojej głowy. Spójrzmy na to inaczej. Osoba, która perfekcyjnie wkłada angielskim, nie poznała go w tydzień lub nawet w miesiąc. Zobacz, z perspektywy czasu, ile jej to zajęło.

Oznacza to, że teoria 10 000 godzin dotyczy każdego z nas. Bez względu na to, jakiego języka chcesz się nauczyć, musisz poświęcić na to dany okres w tygodniu lub w miesiącu i skrupulatnie przestrzegać terminów, by zobaczyć, że już po 40 godzinach, ujrzysz pierwsze efekty nauki, co na pewno Cię zmotywuje.

Metoda nauki a efekty

Oprócz czasu poświęconego na nauczenie się języka, bardzo ważna jest również metoda jaką obraliśmy. Powinna być jak najłatwiejsza dla naszego umysłu i przy okazji efektywna. Callan Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to szkoła języków obcych, w której nauczysz się angielskiego właśnie za pomocą metody Callana. Jest to nauka poprzez konwersację. Taki sposób okazuje się być najskuteczniejszy jeśli chodzi o szybkie przyswojenie obcego języka.