Blachodachówka – budżetowy dach szyty na miarę

Szukasz budżetowych rozwiązań dotyczących trwałych pokryć dachowych? Nie mogłeś lepiej trafić! W tym artykule poznasz tajniki wyboru najlepszego i najkorzystniejszego cenowo zadaszenia. Mowa oczywiście o blachodachówce modułowej – niedocenionej królowej polskich dachów, która z roku na rok zyskuje na popularności. Czemu ją zawdzięcza? Sprawdźmy!

Blachodachówka modułowa – cechy pokrycia

Blachodachówka modułowa to eleganckie i zarazem nowoczesne pokrycie dachowe, wykonane z wysokiej jakości blachy, powleczonej ocynkiem, alucynkiem, poliestrem lub dodatkowo zabezpieczonej posypką. Blachodachówka słynna jest z doskonałego imitowania drogich, ciężkich i mało trwałych dachówek ceramicznych. Zawdzięcza to temu, że design blachodachówki do złudzenia przypomina stare dachówki. Jednak z tą różnicą, że zadaszenie z blachy łatwo utrzymać w czystości i ładzie, nie porasta mchem i jest po prostu o wiele bardziej trwałe.

Jeśli więc chcesz kupić pokrycie, szyte na miarę nowoczesnych trendów w dekarstwie i jednocześnie trwałe oraz efektowne, to nie możesz pominąć blachodachówki. Jej wygląd zachwyca każdego, kto choć raz porównywał ją z droższymi i nie zawsze lepszymi zadaszeniami. Blachodachówka pasuje zarówno jako dach na nowoczesnych, jak i klasycznych domach. Nada się na więźby o różnych kątach nachylenia, a dzięki temu, że występuje pod postacią modułów, bardzo łatwo ją zamontować.

Blachodachówka – trwałość i zastosowanie

Blachodachówka może zdobić różnego rodzaju budynki. Począwszy od domów mieszkalnych, a skończywszy na biurach lub nawet altanach ogrodowych. Ostateczny wybór zadaszenia zależy więc od budynku. W przypadku blachodachówek nie ma z tym problemu, bo występują w wielu wersjach – płaska, modułowa, w arkuszach, z posypką, karpiówka itd. Dlatego są tak popularne!

Zadaszenie z blachy, to budżetowe rozwiązanie, które na pewno spodoba się osobom chcącym zaoszczędzić na budowie domu lub jakiegokolwiek innego obiektu. Jeszcze tańszym zamiennikiem wspomnianej tutaj blachodachówki, może być blacha trapezowa. Jej trwałość jest podobna, jedynie wygląd nieco bardziej nowoczesny, a sama blacha nie nada się na domy, gdzie dach posiada różne kąty nachylenia.