Nasi astronomowie w Indonezji

 

Zofia Kaczmarek z Torunia oraz Paweł Ciuba z Włocławka – laureaci Ogólnopolskiej Olimpiady Astronomicznej, wylecą w niedzielę (26 lipca) do Indonezji, by tam powalczyć o najwyższe laury w światowym finale konkursu.

Ogólnopolska Olimpiada Astronomiczna odbyła się z między 5 a 8 marca w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. Uczniowie z Województwa Kujawsko-Pomorskiego zajęli w finale ex aequo drugie miejsce. Zofia Kaczmarek z 1. klasy Liceum Akademickiego w Toruniu jest również laureatką pierwszej edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego (więcej). Paweł Ciuba to uczeń 3. klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Dobrzyńskiej we Włocławku.

Nasi reprezentanci znaleźli się w pięcioosobowej drużynie która będzie reprezentowała Polskę podczas Międzynarodowej Olimpiady z Astronomii i Astrofizyki w egzotycznej Indonezji (26 lipca – 3 sierpnia).

W marcu z młodymi astronomami z regionu spotkał się marszałek Piotr Całbecki – Cieszę się, że w Kujawsko-Pomorskiem, które z dumą nazywamy regionem astronomicznym, nie brakuje zdolnych uczniów, którzy swoje pasje i zainteresowania naukowe kierują w stronę nieba i astrofizycznych zjawisk. W naszym województwie realizujemy szereg innowacyjnych projektów, których cel to zainteresowanie młodzieży naukami ścisłymi. Służą temu między innymi nasze Astrobazy Kopernik – mówi marszałek Piotr Całbecki.

One thought on “Nasi astronomowie w Indonezji

Dodaj komentarz