Ucz się nowocześnie!

Do pewnego momentu dzieci uwielbiają chodzić do szkoły. Jednak, gdy już minie przedszkole i zerówka nasze pociechy z coraz większymi oporami zmuszają się do nauki. Warto pamiętać, że gdy robimy coś na siłę, efekty tego są mniej widoczne. Na szczęście dzięki platformie edukacyjnej squla.pl nasze dzieciaki pokochają naukę!

Czym jest squla.pl?

Squla.pl (https://www.squla.pl/) to portal edukacyjny, dzięki któremu nasze dziecko może się rozwijać i uczyć poprzez zabawę. Znajduje się tutaj niecałe 40 000 zadań, które dostajemy w postaci quizów i gier. Ich poziom trudności jest zróżnicowany. Nadają się dla dzieci od 1 do 6 klasy szkoły podstawowej oraz dla przedszkolaków. Nie musicie się martwić, że dostępne tu gry i zadania nie będą odpowiednie dla dzieci, ponieważ są one zgodne z podstawą programową MEN, a autorami tych zadań są nauczyciele i autorzy podręczników edukacyjnych. Portal działa na każdym komputerze i każdym systemie.

Wędrówka przez naukę z duchem czasu?

Myśląc o czasach dzieciństwa, zapewne pamiętacie, jak rodzice przepytywali Was z tabliczki mnożenia. Zapewne niejeden z nas miał już dość tego ciągłego wkuwania na pamięć. Wystarczyło, że rodzice podmienili miejscami cyferki i okazywało się, że jednak nie jesteśmy tacy genialni. Na szczęście współcześnie są inne sposoby nauki, które nie tylko są naprawdę skuteczne, ale przede wszystkim przyjemne. Jakie to sposoby?

Współcześnie dzieci szybko się przyzwyczajają do nowych technologii. Niestety coraz częściej jest to wina rodziców. Kiedy nie mamy zbytnio czasu, a nasze dzieci rozrabiają albo co chwilę próbują zwrócić naszą uwagę, dajemy im do ręki tablet czy telefon, aby zająć je na jakiś czas. Tak często rodzi się uzależnienie. Od małego dzieci spędzają czas, grając na komputerze. Jeśli są niegrzeczne, tylko komputer czy telefon potrafi je uspokoić. I to nieważne, czy mają 5 lat czy 10. Schematy są tutaj podobne.

Ciągłe przesiadywanie na komputerze i związane z tym uzależnienie powoduje niechęć do obowiązków, a w tym do nauki. Na szczęście dzięki platformie squla.pl, Twoje dziecko może się bawić, jednocześnie przyswajając potrzebną wiedzę. Połączenie nauki i zabawy to najlepszy sposób na małych leniuszków. Ich dobra pamięć pozwala im zapamiętywać różne rzeczy i uczyć się wielu reguł nawet nieświadomie – kiedy są przekonani, że to tylko gra i nic więcej. Pamiętam, że jak byłam mała, mama kupiła nam Multimedialny Słownik Ortograficzny dla Dzieci. Uwielbiałam grać w tym programie, rozwiązywać quizy, pisać dyktanda. I mimo, że była to świetna rozrywka, tak naprawdę uczyłam się. Być może stąd moje zamiłowanie do języka polskiego. Kto wie?

Na szczęście autorzy portalu squla.pl przewidzieli rozrywkę dla miłośników różnych przedmiotów. Znajdziemy tu więc każdy przedmiot – matematykę, język polski, język angielski czy plastykę. I to na odpowiednio dostosowanym do uczniów poziomie. Z platformy mogą korzystać nie tylko uczniowie, ale także rodzice i nauczyciele, którzy łatwo sprawdzą postępy swoich pociech w nauce. To świetne rozwiązanie dla każdego. Włączcie dzieciakom squla.pl i przekonajcie się, jak łatwo będzie im przychodziła nauka.

Dodaj komentarz