Naturalna odsłona hirudoterapii

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne stają się niekonwencjonalne metody leczenia, znane i wykorzystywane wieki temu. Ludzie chętniej odstawiają leki i sięgają po zioła oraz naturalne sposoby eliminacji objawów choroby. W dobie przesycenia rynku wszelakiego rodzaju lekami, gdzie każdy odpowiada innemu objawowi, znalezienie jeden sprawdzony specyfik, który zapobiegałby wielu schorzeniom, stanowi nie lada wyzwanie.

Zarówno w telewizji, jak w internecie ostatnio coraz więcej mówi się o hirudoterapii – metodzie leczenia pijawkami.

Dla jednych temat jest kontrowersyjny, inni chętnie podejmują próbę leczenia. Jakie naprawdę tajemnicę skrywa hirudoterapia?

Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej wszechstronnych metod kuracji. Biologiczne substancje aktywne pijawek możemy podzielić bowiem na cztery grupy: związki lityczne, substancje przeciwzakrzepowe, blokery ochronne organizmu oraz substancje pomocnicze. Dzięki temu hirudoterapia jest niezawodnym sposobem na pozbycie się problemów z żylakami, nadciśnieniem, migreną czy też reumatyzmem. Dodatkowo enzymy wydzielane przez pijawki posiadają właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz bakteriobójcze, antysklerotyczne oraz wiele, wiele innych.

Po przybliżeniu sposobu działania, zapewne wielu z was głowi się, jak przygotować się do zabiegu. Przede wszystkim upewnić się, że osoba która ma wykonać zabieg ukończyła odpowiedni kurs. Drugim ważnym aspektem są pijawki. Muszą one pochodzić z odpowiedniego laboratorium hodowlanego. W innym przypadku możemy zarazić się chorobami pasożytniczymi. Na zabieg powinniśmy się zgłosić z czystą skórą, bez wcześniejszego perfumowania, kremowania, najlepiej używając wcześniej mydła bezzapachowego. Czy zabieg boli? Nie, ukąszenie pijawki jest niedokuczliwe.

Dla osób które boja się oddać w obce ręce polecamy profesjonalny kurs hirudoterapii.

Na kursie uczestnicy zdobywają wiedzę  teoretyczną oraz praktyczną, która umożliwia samodzielne wykonywanie zabiegów. Po odbyciu szkolenia, każdy uczestnik otrzymuje certyfikat, poświadczający umiejętności.

Dodaj komentarz