Nauka angielskiego metodą Callana – co warto o niej wiedzieć?

Jeśli wydaje Ci się, że na świecie istnieje tylko jedna metoda nauki języka angielskiego, jesteś w dużym błędzie. Na dobry początek możemy wyróżnić dwie – metodę tradycyjną i bezpośrednią. Jeśli nie wiesz lub zastanawiasz się, która z nich sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, zapoznaj się z treścią poniższego artykułu.

Metoda tradycyjna i bezpośrednia – którą wybrać?

W przypadku języków obcych, a w szczególności tych, których uczymy się w szkole, przeważająca jest metoda tradycyjna. Ma ona jednak miejsce nie tylko w przypadku zajęć szkolnych, ale i korepetycji. Mimo to, choć nacisk na naukę jest tak duży, bardzo często nie przynosi ona zamierzonych efektów. Jaki jest tego powód?

W przypadku metody tradycyjnej najwięcej wagi przywiązuje się do konstrukcji gramatycznych i niestety dla wielu nauczycieli i tutorów staje się to celem samym w sobie. Niestety, to o czym zapomina wiele osób, jest umiejętność posługiwania się językiem angielskim w praktyce. W tym przypadku znajomość gramatyki jako swoistego zestawu określonych reguł na niewiele się zda i ma najmniejszy wpływ na posługiwanie się językiem angielskim w mowie.

Metoda bezpośrednia

Na szczęście, istnieje sposób, który pozwala nam na praktyczną naukę języka angielskiego. Direct Method for English lub po prostu metoda Callana (popularnie nazywana od nazwiska jej twórcy), to praktyczna nauka języka poprzez trening. Na czym polega? Nauczyciel zadaje uczniowi pytania z podręcznika, na które ten odpowiada pełnymi zdaniami. Dzięki temu ćwiczy się zarówno posługiwanie różnymi formami językowymi jak i cały aparat mowy, na przykład tego, w jaki sposób mózg steruje aparatem mowy, dzięki czemu ten jest w stanie generować określone dźwięki, które w większości przypadków nie występują w naszym języku. Każdy materiał uczeń powtarza w ten sposób przez dwa tygodnie, dzięki czemu zarówno wiedza jak i umiejętności przechodzą do pamięci trwałej.

Jeśli interesuje Cię nauka angielskiego metodą Callana, po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „Callan Częstochowa” http://tarkowski.edu.pl/ znajdziesz kurs, który spełni Twoje wszystkie wymagania.