3 sekrety zdrowego snu

Kto z nas nie marzy o tym, by każdego dnia budzić się wypoczętym i gotowym do działania o nieludzkiej porze, czyli o 6 rano? Kto choć raz karcił się w myślach za to, że przez swoje lenistwo traci większość dnia? W tym artykule udowodnimy, że każde z tych założeń jest błędne, ponieważ nie ważne, o której wstajemy i ile śpimy, ale ważne, jak i gdzie zapadamy w objęcia Morfeusza.

3 tajniki zdrowego snu

Ile badań, tyle opinii o wpływie snu na zdrowie i o ilości zapotrzebowania na wypoczynek przeciętnego człowieka. Dlatego lepiej dostosować jakość i ilość snu pod siebie i do zegara biologicznego. Poniżej znajdziesz 3 najważniejsze sekrety zdrowego snu. Wdrożenie ich w życie pomoże Ci nareszcie zrozumieć, w czym tkwi sekret zdrowego snu.

  1. Kładź się spać, kiedy jesteś naprawdę zmęczony. Niby brzmi jak oczywistość, ale bardzo często o tym zapominamy. Najczęściej, jeśli chcemy rano wstać wcześniej niż zwykle. Wtedy błędnie zakładamy, że zmuszenie się do wcześniejszego zaśnięcia nam pomoże.

  2. Sen wysokiej jakości to klucz. Co przez to rozumieć? Nasz organizm w czasie snu przechodzi przez kilka faz. Najważniejsza to ta głęboka, czyli REM, trwająca około 2 godziny. Lepiej więc spać nawet 5 godzin, ale skutecznie.

  3. Zadbaj o to, pod czym i na czym śpisz. Niewygodna kanapa albo łóżko ze starym i wyrobionym materacem to na pewno nie są sprzymierzeńcy zdrowego snu. Dlatego wymień stare na nowe i powlecz poduszki oraz kołdrę w poszwy z naturalnych materiałów.

Pościel a jakość snu

Bardzo ważną rolę, jeśli chodzi o zdrowy sen, pełni również pościel i kołdra, pod którą śpimy. Dzięki niej możemy przesypiać całą noc albo budzić się co jakiś czas z powodu gorąca. Tkaniny ze sztucznych materiałów, takich jak, np. poliester lub wiskoza, sprawiają, że się pocimy. To prowadzi do nocnych wybudzeń i tym samym do zaburzeń snu.

Przykładowo, kołdra 4 pory roku okazuje się najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o podniesienie jakości snu. Jest wykonana w taki sposób, że reguluje temperaturę naszego ciała, pochłania wilgoć i sprawia, że nasza skóra oddycha. Na tej stronie https://expertsnu.pl/ możesz kupić nie tylko wysokiej jakości pościel, ale i poduszki, kołdry oraz antyalergiczne materace.