Uważność przydatna w nauce języka

Uważność to obecnie coraz popularniejsza metoda relaksu i oczyszczania umysłu. Bycie tu i teraz stało się trendem, który może okazać się przydatny nawet w nauce języka. W końcu skupianie się na chwili obecnej, sprzyja koncentracji. Jak zatem wykorzystać mindfulness do szybszego zapamiętywania i efektywnego przyswajania wiedzy z zakresu, np. angielskiego? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule.

Uważność na drodze do koncentracji

Koncentracja staje się dobrem luksusowym. W zabieganym świecie, gdzie musimy wykonywać kilka rzeczy jednocześnie, skupienie zdaje się być nieosiągalne. To wszystko za sprawą tego, że nie potrafimy maksymalnie zorganizować umysł na jednej czynności. Gdybyśmy zdobyli te umiejętność, nasza praca przebiegałaby o wiele szybciej i bez poprawek. Moglibyśmy nawet skrócić czas nauki do minimum. Brzmi świetnie, prawda?

Okazuje się, że jest to na wyciągnięcie ręki. Wystarczy jedynie spróbować praktyki mindfulness, co w tłumaczeniu oznacza po prostu, uważność lub tu i teraz. Na drodze do koncentracji pomoże nam codzienne znajdowanie chwili na bycie tylko teraz, nie wybieganie w myślami do niczego, co znajduje się poza właśnie trwającą sekundą. 

Tu i teraz w czasie nauki języka

Czasami każdy z nas ma dni, w czasie których coś wychodzi mu lepiej. Może to być spowodowane wyspaniem się lub po prostu dobrym humorem, który zyskaliśmy dzięki przyjemnej wiadomości lub planom. Da się osiągnąć taki stan na co dzień. Wystarczy kontemplować chwilę picia kawy, czytania książki lub podróży.

Docenić zapach książek, smak herbaty i widok za oknem. Wtedy nasz mózg maksymalnie zwalnia obroty i oczyszcza się z nadmiaru informacji. To z kolei przedkłada się na koncentrację, która jest kluczem do zdobywania wiedzy i zapamiętywania na zawsze, a nie jedynie na czas egzaminu.

Mindfulness a nauka angielskiego

Kiedy z całych sił skupisz się na tym, co robisz, skończysz to szybciej i wszystko „wejdzie” Ci do głowy. Diabeł tkwi oczywiście w szczegółach, czyli w miejscu, gdzie się uczysz, poziomie motywacji z jaką do tego podchodzisz. Na przykład nauka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ na kursie jest dobrym krokiem. Uważne przebywanie na lekcji i bycie tu i teraz w czasie kursu, przyspieszy czas w jaki poznasz nowy język.