Diamentowy Grant dla studentki UMCS

Miło nam poinformować, że pani Anna Pawelec, studentka psychologii UMCS (Wydział Pedagogiki i Psychologii) została laureatką programu „Diamentowy Grant” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Diamentowy Grant otrzymała za pracę „Longitudinalne badania epidemiologii zjawiska gry w pokera przez internet wśród młodych ludzi w Polsce”.

Program „Diamentowy Grant” realizowany jest od 2012 roku i zapewnia młodym naukowcom niezależność finansową oraz otwiera szybszą drogę do doktoratu. Już po licencjacie lub po trzecim roku studenci mogą zostać kierownikami własnego projektu badawczego.

statue-717492_640

W 2015 roku finansowanie otrzyma 78 projektów naukowych realizowanych przez wybitnych studentów w polskich uczelniach i instytutach PAN. Wyróżnieni młodzi badacze reprezentują trzy obszary nauk: humanistyczne i społeczne, przyrodnicze i medyczne oraz ścisłe i techniczne.

Studenci otrzymają na realizację swoich projektów ponad 14 mln zł. Nowością czwartej edycji konkursu było umożliwienie aplikowania o Diamentowy Granty polskim studentom, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia za granicą. Od początku programu państwo wsparło kwotą 63,3 mln złotych rozwój karier młodych naukowców.

Dodaj komentarz