Druga edycja programu Corporate Readiness Certytficate (CRC) zakończona

W drugiej edycji programu Corporate Readiness Certificate (CRC) wzięło udział ponad 100 studentów z czołowych uczelni śląskich i wrocławskich. 5 najlepszych uczestników programu odbędzie płatne staże w Pionie IT w ING Banku Śląskim.

„ING Bank Śląski już po raz drugi był partnerem programu Corporate Readiness Certificate. Rozumiemy, jak ważne jest dla młodych ludzi zdobycie doświadczenia przed podjęciem pracy dlatego chcemy im przekazać praktyczną wiedzę, zgodną z najnowszymi trendami na rynku. Dodatkowo dzięki stażom studenci mają okazję poznać jak funkcjonują korporacje i czego oczekują pracodawcy w branży IT. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa spełniła oczekiwania studentów i będą chętnie brać udział w kolejnych edycjach programu CRC” – powiedział Mirosław Forystek, szef Pionu IT w ING Banku Śląskim.

W ramach tegorocznej edycji programu Eksperci i menedżerowie z Pionu IT ING Banku Śląskiego prowadzili przez cały semestr letni cykl wykładów w ramach przedmiotu: Nowoczesne IT w banku. Tematyka obejmowała pełne spektrum zagadnień IT w banku, począwszy od aplikacji mobilnych, poprzez działanie bankomatów i kart, kończąc na zagadnieniach związanych z chmurą danych czy architekturą IT.

Corporate Readiness Certificate to program nauczania dla studentów, podczas których odbywają się zajęcia, wykłady i laboratoria prowadzone przez ekspertów z branży IT. Jego celem jest przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu IT i nowoczesnych technologii oraz umożliwienie studentom doświadczenia funkcjonowania w nowoczesnym środowisku biznesowym. Osoby, które ukończą program uzyskują prestiżowy, honorowany przez firmy certyfikat, a najlepsi absolwenci odbywają płatne staże i praktyki w partnerskich firmach. Tegoroczna edycja CRC została zrealizowana przez IBM, ING Services Polska oraz ING Bank Śląski.

Dodaj komentarz