Hotel smart

W dzisiejszych czasach bardzo ważna jest optymalizacja pracy. Dotyczy to także branży hotelarskiej. Obecnie oprogramowanie dla hoteli po podstawa. Działanie takiego hotelu opiera się w dużej mierze na komputerach.

Baza gości, wszelkie terminy, rezerwacje, wszystko zapisuje się w systemie, z którego nic nie ma prawa zginąć, nie ma możliwości błędu i zarezerwowanie jednego pokoju w tym samym terminie dla dwóch różnych osób. Program do obsługi hotelu zapisuje wszystkie terminy i optymalizuje prace. Odnośnie rezerwacji telefonicznych oraz internetowych bardzo istotny jest system rezerwacji hotelowej. Można powiedzieć, że hotele w pełni skomputeryzowane są smart, to znaczy działają inteligentnie i sprawnie.
Wiadomo, że do obsługi takiego systemu potrzebna jest wykwalifikowana kadra pracownicza. Właściciele hoteli, zanim przystąpią do komputeryzacji swojego interesu, powinni przeszkolić pracowników w tym zakresie. Jest to bardzo ważne, ponieważ pracownicy nieznający systemów komputerowych działali by jeszcze wolniej niż przy pracy w sposób klasyczny, z rezerwacjami zapisywanymi na papierze. W dzisiejszych czasach, w dobie komputerów i internetu, na szczęście większość osób nie ma problemu z przyswajaniem takiej wiedzy i nie ma problemu, żeby kadry przystosowały się do pracy z systemem informatycznym.
Klienci obecnie oczekują w hotelach wszelkich udogodnień. Podstawą jest bezpłatna, działająca sprawnie sieć wi-fi. Nikt dziś nie wyobraża sobie dnia bez dostępu do internetu. Sieć powinna być szybka, aby klienci czuli się komfortowo i chcieli wracać do danego hotelu. Ciekawostką i dużym udogodnieniem mogą być na przykład miejsca w holu hotelowym, gdzie można by naładować swój smartfon. Niejednokrotnie spotyka się chociażby fotele z wejściem USB czy podkładki do ładowania indukcyjnego baterii telefonu. Warto też zainwestować wyposażenie pokoi, na pewno laptop czy duży telewizor będący na wyposażeniu pokoju są dużym atutem i sprawiają, że klient chętnie wraca w to miejsce. Hotele smart wypierają dziś pozostałe, niezinformatyzowane miejsca obsługi gości.

źródło: http://ilumioapp.pl/

Dodaj komentarz