Oprogramowania informatyczne

Informatyka jest nieskończoną dyscypliną nauki. Zajmuje się nie tylko przetwarzaniem informacji, ale również tworzeniem systemów, które te informacje potrafią przetworzyć. Ciągi cyfr i znaków są niezrozumiałe dla przeciętnego użytkownika komputera lub Internetu, tak samo jak sposób tworzenia gry, programu graficznego lub nawet zwykłego notatnika.

Informatycy tworzą również różnego rodzaju typu aplikacje. Do tych najbardziej popularnych należy na przykład aplikacja mediów społecznościowych, rzadszą z nich jest aplikacja do obsługi hotelowej, dzięki której zostajemy posiadaczami systemu kontroli dostępu w hotelu.

Spece od informatyki tworzą także systemy – nie tylko operacyjne, dzięki którym możemy na co dzień korzystać z komputera, ale istnieje na przykład również system kontroli dostępu w hotelu, który także jest stworzony przez osoby wykształcone w kierunku informatycznym. Oprócz tego zajmują się tworzeniem stron internetowych, bez których chyba nikt w tych czasach by sobie nie poradził, jako że Internet jest teraz pierwszym źródłem informacji. Informatycy piszą również różnego rodzaju oprogramowania: te, które każdy zna to na przykład arkusz kalkulacyjny lub zwykły notatnik, ale to nie wszystko. Można bowiem stworzyć także takie oprogramowania, które będą dostępne tylko dla danej społeczności, firmy lub zawodu.

Mowa tu o oprogramowaniach dla szkół lub instytucji publicznych, przez oprogramowanie dla hoteli, aż po zaawansowane oprogramowanie dla redaktorów, grafików komputerowych, kończąc na programach rządowych lub bankowych z ogromną ilością zabezpieczeń. Tworzenie oprogramowania, czy systemu kontroli nie jest łatwe, ale dzięki informatykom i programistom nasze codzienne zadania są trochę łatwiejsze. Dzięki aplikacji do obsługi hotelowej, personel hotelowy może skupić się na sprawach ważniejszych niż wydawanie kluczy, a aplikacja bankowa sprawia, że możemy korzystać z konta bankowego zawsze, gdy mamy dostęp do Internetu i akurat musimy zapłacić rachunki lub wykonać przelew.

źródło: http://ilumioapp.pl/ilumio-mobile-concierge/

Dodaj komentarz