Jakość w branży technicznej. Nowe studia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Wydział Zarządzania i Ekonomii PG będzie prowadził studia we współpracy z biznesem. Nowy kierunek studiów podyplomowych pod nazwą „Zapewnienie jakości w branży technicznej – innowacyjna praktyka i teoria” jest odpowiedzią na zapotrzebowanie firm na specjalistów zajmujących się jakością produktu w szeroko rozumianej branży technicznej. Studia zostaną uruchomione w październiku br.

W utworzenie kierunku zaangażowali się: Interizon Pomorski Klaster ICT reprezentowany przez Fundację Edukacyjną Centrum Doskonalenia i jednego z największych pracodawców Pomorza – Flextronics International Poland Sp. z o. o. oraz Wydział Zarządzania i Ekonomii PG.

– Polska jest obecnie postrzegana w skali międzynarodowej jako kraj znany z bardzo wysokiej jakości produktów spożywczych. Zawdzięczamy to w dużej mierze odpowiednio przygotowanym przez nasze uczelnie specjalistom, którzy zapewniają tak wysoką jakość w branży spożywczej. Mamy też ogromny potencjał dotyczący produktów technicznych – w obszarze nowoczesnych technologii. Musimy ten korzystny trend podtrzymywać – mówi kierownik studiów dr hab. inż. Piotr Grudowski z Katedry Zarządzania Jakością i Towaroznawstwa na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG.

Studia są inicjatywą, z którą w ramach klastra Interizon wyszła firma Flextronics. Jest to rzadki przypadek tak dużego zaangażowania biznesu w proces kształcenia. Jednak to nie pierwsze studia na Wydziale Zarządzania i Ekonomii PG prowadzone we współpracy z biznesem – studia takie były wcześniej realizowane z np. Polpharmą.

W pracach nad nowymi, „szytymi na miarę” studiami od początku brali udział eksperci i praktycy z firmy Flextronics, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w osiąganiu wysokiego poziomu jakości produktów elektronicznych i mechatronicznych.

Czego mogą spodziewać się słuchacze? Ciekawie zaplanowane wykłady i warsztaty obejmują wszystkie aspekty pracy inżyniera jakości – stanowiska, na które jest bardzo duże zapotrzebowanie w firmach, nie tylko regionu pomorskiego. W czasie studiów słuchacze otrzymają nie tylko wiedzę na temat pracy w działach jakości, ale odbędą zajęcia w laboratoriach, sprawdzą się w praktyce podczas kontroli jakości produktów oraz wezmą udział w wizytach studyjnych w firmach produkcyjnych

Dodaj komentarz