Nauka języka angielskiego przez internet – czy warto?

Dzisiaj angielskiego możemy uczyć się nie tylko w szkołach językowych. Również możemy robić to w domu, korzystając z różnego rodzaju materiałów. Bardzo popularna jest obecnie nauka przez internet – na komputerach i smartfonach z użyciem specjalnych programów do nauki angielskiego. Czy to dobra propozycja dla osoby, która dopiero chce rozpocząć swoją przygodę z angielskim?

Wystarczy tylko wpisać do wyszukiwarki internetowej słowa typu „kurs angielskiego on-line”, aby od razu przekonać się, że mamy w czym przebierać. To kursy dostępne całkowicie za darmo, a także kursy płatne.

Zasadniczo kursy darmowe są dość uproszczone, nie są zbyt złożone i zawierają tylko podstawowe informacje, które mogą być podane w mniej atrakcyjny dla ucznia sposób. Kursy płatne są pod tym względem lepszym rozwiązaniem, ponieważ są już bardziej dopracowane. Co więcej, możemy korzystać z kursów angielskiego on-line z lektorami, z którymi łączymy się wtedy za pośrednictwem specjalnych platform do nauki przez internet.

Nauka języka angielskiego przez internet – dla kogo?

W związku z tym, że uczymy się w domu i we własnym zakresie, możemy samodzielnie wybierać godziny, w których będziemy zdobywali wiedzę. Możemy robić to także w swoim tempie, na przykład jednej lekcji na dzień lub też na kilka dni. To wobec tego dobra propozycja dla osób mających mniej czasu, rodziców przebywających w domu z dziećmi oraz tych, którzy w okolicy nie mają żadnej szkoły językowej.

Z drugiej strony musimy jednak pamiętać o tym, że nauka samodzielna jest bardziej wymagająca od nauki w szkołach językowych. Dlaczego? Przede wszystkim wymagają one większego samozaparcia i motywacji, aby przerabiać materiał dzień po dniu. Zdarza się, że po początkowa chęć szybko maleje i po paru lekcjach nie wracamy już do kursu on-line. Druga kwestia to błędy – gdy wybieramy kursy on-line w formie programów, bez wsparcia lektorów, istnieje ryzyko, że będziemy popełniali i powielali błędy.

Wobec tego warto wtedy wziąć też pod uwagę naukę w szkole językowej, na przykład lincoln.edu.pl. Działająca we Warszawie oraz w Krakowie szkoła lincoln.edu.pl oferuje kompleksowe kursy dla początkujących – bez przepłacania.

Dodaj komentarz