Prezydent Miasta Torunia zaprasza na wyjątkowy koncert

Zespół „Czerwone Gitary” wystąpi w Toruniu z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego w Polsce. Koncert odbędzie się 20 maja o godzinie 19.00 na Rynku Staromiejskim. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Minęło 25 lat od kiedy Polacy po raz pierwszy po wojnie mogli wybrać w wolnych wyborach przedstawicieli władz samorządowych na poziomie gminy. Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski zaprasza na koncert zespołu „Czerwone Gitary”. Podczas koncertu zabrzmią najbardziej popularne utwory zespołu: „To właśnie my”, „Historia jednej znajomości”, „Nie zadzieraj nosa” czy „10 w skali Beauforta”.

Zespół „Czerwone Gitary” powstał 3 stycznia 1965 roku w Gdańsku. Nazwa zespołu nawiązuje do koloru gitar, na których wówczas grali muzycy. Przez lata swojej działalności grupa otrzymała wiele nagród, w tym między innymi „Trofeum Midem” — nagrodę na Festiwalu w Cannes, taką samą, jaką otrzymał zespół „The Beatles”. Wyjątkowo ważnym osiągnięciem był również tytuł przyznany przez amerykański magazyn „Billboard” dla najlepszego polskiego zespołu. Zespół sprzedał około 12 milionów swoich płyt, a jednocześnie zdobył 14 płyt platynowych. Działalność artystów w tym roku została zwieńczona najnowszą płytą zatytułowaną „Czerwone Gitary — jeszcze raz”, która ukazała się z okazji 50. rocznicy działalności zespołu.

Z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego w Polsce zorganizowana zostanie także wystawa plenerowa zatytułowana „Samorządowe ćwierćwiecze — Toruń 1990–2015”. Ekspozycja na toruńskim Rynku Staromiejskim będzie trwała od 20 maja do 1 czerwca 2015 roku

Dodaj komentarz