Dlaczego warto wybrać naukę angielskiego metodą Callana?

Metoda Callana stała się bardzo popularna w ostatnich czasach i coraz więcej ludzi się na nią decyduje. Przede wszystkim z tego względu, że nie ma w niej miejsca na rozwiązywanie zadań gramatycznych ani czytanie oklepanych zdań z podręczników. Callan stawia przede wszystkim na mowę i tak też spędza się zajęcia – słuchając i powtarzając usłyszane zwroty.

Czym się różnią zajęcia od innych kursów?

Wyróżnia ją przede wszystkim to, że uczy kursanta mówić oraz pokonywać strach przed konwersacją w języku angielskim. Z czym niestety wielu ludzi ma problemy, nawet ci, którzy gramatykę mają opanowaną do perfekcji. Na zajęciach dużo się słucha, ale również dużo się mówi, ponieważ lektor zadaje pytanie, na które słuchacz musi szybko udzielić rozbudowanej wypowiedzi. Na początku może być to trudne, ale na każdych kolejnych zajęciach przychodzi coraz łatwiej, aż w końcu całkiem pozbywamy się tego strachu. W metodzie Callan częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ nie ma miejsca na podział uczniów na tych mniej oraz bardziej aktywnych – co niestety często zdarza się podczas zajęć prowadzonych innymi metodami nauczania. Tutaj każdy ma szansę się wykazać, ponieważ lektorzy zadają pytania każdemu z uczestników.

Dlaczego warto wybrać tę metodę nauczania?

Przede wszystkim po to, żeby pozbyć się lęku i uczucia strachu podczas rozmów w języku angielskim. Jest to też bardzo skuteczna metoda dla osób początkujących, które dopiero zaczynają przygodę z obcym językiem. Najpierw nauczą się mówić, a później przyjdzie pora na gramatykę. Można to porównać do kolejności w jakiej dziecko uczy się języka – najpierw powtarza zasłyszane zwroty, a czas na litery i poprawną pisownie przyjdzie potem.

Dla kogo będzie najlepsza?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy z nas jest inny i każdy przyswaja wiedzę w inny sposób. Jednym spodoba się taka forma nauki, innym już niekoniecznie. Najlepiej iść na próbne zajęcia i przekonać się na sobie, czy taka metoda nam odpowiada, czy też nie. Z reguły zajęcia takie są darmowe, nie trzeba więc od razu zapisywać się na cały rok.

Dodaj komentarz