Królewskie Łazienki w Warszawie – park godny artystów, filozofów i monarchów

Łazienki Królewskie w Warszawie to unikalny park o powierzchni ponad 70 ha. Stworzony w XVIIIw. Jako letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To magiczne miejsce, zaprojektowane, jako założenie parkowe przez najwybitniejszych ówczesnych architektów króla, jest przepięknie wkomponowane w malowniczy krajobraz Warszawy.

Kultura i przyroda

Łazienki są świadectwem zamiłowania do sztuki i kultury. Tak cudowne perły europejskiej architektury, jak: Pałac na Wyspie i Teatr w Starej Oranżerii – tętnią życiem. Organizowane są tu międzynarodowe konferencje, spotkania artystów wielkiego formatu i naukowców.

Koncert na nutę szopenowską
Od maja do września – w Łazienkach Królewskich, w każdą niedzielę, przed pomnikiem Fryderyka Chopina odbywają się koncerty fortepianowe. Przybywają na nie licznie melomani, by słuchać przepięknej muzyki w czarującym plenerze. Jeżeli planujesz zwiedzanie tego pięknego parku, może warto zaplanować również wysłuchanie koncertu?

Koncerty to, nie jedyna atrakcja łazienek. W pałacowych wnętrzach można podziwiać galerie malarstwa. Rzeźby i pomniki, stanowiące ozdobę plenerów ogrodowych, przyciągają uwagę i nadają wyjątkowego stylu.

Przyroda daje radość
Muzeum łazienek organizuje od 2012r. Festiwal Lampionów. Rozświetlona sceneria Ogrodu Chińskiego jest miejscem, gdzie, podczas koncertu orientalnej muzyki, celebrowany jest rytuał parzenia herbaty.
Pomarańczarnia – stanowiąca centrum Ogrodu Romantycznego – także staje się miejscem imprez „Światło i Dźwięk”. Jest to wynikiem międzynarodowego projektu kulturalnego. Dlatego warto odwiedzać Łazienki Królewskie podczas tych imprez.

Łazienki- sercem stolicy
Jeżeli odwiedzasz stolicę z dziećmi, Łazienki Królewskie są świetnym miejscem zabawy. Dostępne są tu place zabaw. Maluchy cieszą się wolnością od wielkomiejskiego zgiełku. Mogą karmić pawie i wiewiórki. Łazienki, usytuowane nieopodal Belwederu, to jedno z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Warszawie. Składają tu także oficjalne wizyty koronowane głowy i czołowe postacie świata polityki. Potencjał energii, jaki ma ten wspaniały ogród – robi niezapomniane wrażenie. Dlatego warto wpisać Łazienki Królewskie na listę obiektów do zobaczenia w stolicy Polski.

Okolica Łazienek to region pełen ambasad, znajdują się tam też ciekawe miejsca noclegowe. Planując dłuższy pobyt w stolicy warto zarezerwować sobie wcześniej nocleg. Nie ważne czy to będzie hotel, apartamenty w centrum Warszawy, czy też ciche mieszkanie na obrzeżach. Jakąkolwiek opcję byśmy nie wybrali i tak będzie to z pewnością miło spędzony czas.

Dodaj komentarz