XII Lubelski Festiwal Nauki

9 czerwca br. o godz. 11.00 w Sali Senatu UMCS (Rektorat, Plac M.Curie-Skłodowskiej 5, XV piętro) odbędzie się konferencja prasowa, zapowiadająca XII Lubelski Festiwal Nauki.
XII Lubelski Festiwal Nauki – zaproszenie na konferencję prasową

Festiwal pod hasłem „Nauka drogą do Nobla” trwać będzie w dniach 19 – 25 września br. w Lublinie. Hasło i program nawiązują do symboliki i znaczenia Nagrody Nobla oraz postaci dwukrotnej noblistki i patronki naszego Uniwersytetu – Marii Skłodowskiej-Curie. Wśród proponowanych projektów znalazły się m.in. spotkania z noblistami i ich współpracownikami, wydarzenia kulturalne i artystyczne łączące naukę i sztukę, konkursy oraz gry naukowe, wystawy, pokazy i warsztaty. Rejestracja uczestników na wydarzenia, organizowane w ramach Festiwalu rozpocznie się już 12 czerwca.

Głównym koordynatorem przedsięwzięć, związanych z tegoroczną edycją jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest prof. dr hab. Ryszard Dębicki, Prorektor UMCS ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej.

Lubelski Festiwal Nauki to największy i najstarszy na Lubelszczyźnie festiwal naukowy prezentujący osiągnięcia i projekty badawcze realizowane przez lubelskie szkoły wyższe i lokalne ośrodki naukowe. Promuje ideę otwartego uniwersytetu, daje możliwość wymiany doświadczeń, przyczynia się także do integracji i współpracy środowiska naukowego. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, na stałe wpisując się już zarówno w kalendarz życia akademickiego, jak i wydarzeń naukowo-kulturalnych Lublina.

Podczas konferencji poznają Państwo szczegóły tegorocznego programu oraz otrzymają materiały prasowe.

Dodaj komentarz